• برای یافتن موارد مورد نظر خود از کلیدهای ترکیبی Ctrl+F استفاده کنید و سپس کلمه های کلیدی مورد نظرتان را تایپ کنید تا مرورگر شما را در این زمینه کمک کند.
 • اگر پاسخ سوال خود را در بین سوالات پر تکرار نیافتید در انتهای همین صفحه سوال خود را عنوان کنید تا پاسخ دهیم.
 • بخش سوالات متداول توسط عموم قابل رویت است بنابراین از ارسال اطلاعات شخصی خود در این بخش بپرهیزید.

بازی دیجیتالی چیست؟

امروزه بازی های ویدیویی به دو صورت فیزیکی و دیجیتالی انتشار می یابند. بازی های فیزیکی و دیجیتالی از نظر محتوا تفاوتی ندارد. بازی های فیزیکی بصورت دیسک می باشند و با قرار دادن آنها درون کنسول می توانید از بازی خود لذت ببرید اما بازی های دیجیتالی بصورت مجازی ارائه می شوند و با خرید لایسنس، قابلیت نصب در کنسول شما بوجود خواهد آمد.

بازی دیجیتالی را چطور می توانیم تهیه کنیم؟

بازی های دیجیتالی را می توان بصورت مستقیم از فروشگاه های رسمی یا از طریق سایت هایی همچون فروشگاه گیم شرینگ خریداری کرد.

با وجود اینکه قیمت بازی های فیزیکی و دیجیتالی به هم نزدیک هستند، چطور این عناوین در فروشگاه گیم شیرینگ با هزینه های بسیار کمتر ارائه می شوند؟

تفاوت بازی های فیزیکی و دیجیتالی در این است که بازی فیزیکی در لحظه توسط یک نفر می تواند استفاده شود اما بازی های دیجیتالی امکان استفاده توسط دو نفر بصورت همزمان یا چند نفر بصورت غیر همزمان را دارد، بنابراین دلیل قیمت پایین بازی ها در فروشگاه گیم شیرینگ به دلیل استفاده از قابلیت شیرینگ دائمی و زمانی است.در واقع در این طرح هزینه یک اکانت کامل توسط دو نفر یا چند نفر تامین می شود.

تفاوت شیرینگ دائمی و زمانی در چیست؟

شیرینگ زمانی با امکانات شیرینگ دائمی به کاربران ارائه می شود با این تفاوت که اکانت های شیرینگ دائمی در تمام طول شبانه روز در اختیار شما هستند اما اکانت های شیرینگ زمانی را تنها در بازه زمانی خاصی از روز می توانید استفاده نمایید.

شیرینگ دائمی و زمانی، اکانت را در اختیار چند نفر قرار می دهند؟

در شیرینگ دائمی یک اکانت کامل بین دو نفر به اشتراک گذاشته می شود که هر نفر بصورت مستقل، از آن استفاده می کند اما در شیرینگ زمانی یک ظرفیت بین سه نفر به اشتراک گذاشته می شود که هر کدام در ساعاتی از روز از آن عنوان بهره مند خواهند شد.

با توجه به اینکه لازم است بازی های دیجیتالی را دانلود کنیم، آیا خرید به اینصورت به صرفه است؟

شما علاوه بر استفاده از طرح های شرکت های ارائه دهنده سرویس های اینترنتی که بسیار به صرفه هستند، می توانید دیتای بازی ها را از فروشنده هایی که در این زمینه فعالیت می کنند، خریداری کنید.

قصد تهیه دیتا دارم، چه ریجنی تهیه کنم؟

دیتا را در ریجن یک یا آمریکا تهیه کنید زیرا همه بازی های فروشگاه گیم شیرینگ در ریجن یک ارائه می شود.

هنگام دانلود دیتا از سایت های غیر رسمی برای ریجن یک چند کد مختلف وجود دارد، کدام را دانلود نمایم؟

هر ریجن یک دیتا با یک کد دارد و سایت هایی که برای ریجن یک، دو دیتا با دو کد مختلف می گذارند این اصل را رعایت نمی کنند زیرا یکی از این دیتاهای ریجن یک متعلق به آمریکا و دیگری متعلق به برزیل است. بنابراین همواره دیتای ریجن یک آمریکا را دانلود نمایید و در صورت عدم تشخیص موضوع را از مسئولین آن رسانه سوال کنید.

دیتای خریداری شده را چگونه به کنسول انتقال دهیم؟

برای انتقال دیتای خریداری شده از فروشگاه گیم شیرینگ به داخل کنسول از نرم افزار PSX DOWNLOAD HELPER برای PS4 و از نرم افزار XBOX ONE DRIVE CONVERTER برای XONE استفاده می شود.

آیا امکان پیش خرید بازی ها در فروشگاه گیم شیرینگ وجود دارد؟

بله، شما می توانید با مراجعه به بخش پیش فروش بازی مورد نظر خود را پیش خرید نمایید.

هنگام پیش خرید بعضی از بازی ها با اینکه در لیست وجود دارند اما امکان ثبت سفارش برایشان فعال نیست، لطفا توضیح دهید.

این دسته از بازی ها عناوینی هستند که فروشگاه قصد دارد نسخه شیرینگ آن ها را نیز عرضه نماید و به همین دلیل پیش فروش آن ها از 5 روز به تاریخ عرضه فعال می شود بنابراین جای نگرانی وجود ندارد.

وقتی یک بازی را پیش خرید می کنم، پس از عرضه باید مبلغی پرداخت کنم؟

در هنگام پیش خرید شما اکانت یک بازی را تهیه می کنید و پس از عرضه نیاز به پرداخت هیچ هزینه ای نخواهد بود.

آیا با خرید اکانت های کامل، شیرینگ دائمی و زمانی امکان آپدیت بازی و کنسول فراهم هست؟

بله، براحتی می توانید بازی و کنسول خود را آپدیت کنید.

امکان استفاده از بخش چند نفره آنلاین بازی ها و دریافت تروفی و اچیومنت وجود دارد؟

بله، به لحاظ ارائه قانونی شما امکان استفاده از همه قابلیت های آنلاین یک بازی را خواهید داشت و تروفی و اچیومنت ها نیز برای شما ثبت خواهد شد.

بازی هایی که توسط فروشگاه گیم شیرینگ ارائه می شود تا چه مدت اجرا می شوند؟

بازی های فروشگاه گیم شیرینگ به لحاظ ارائه قانونی تضمین اجرای دائمی را به همراه دارند.

آیا امکان فروش یا تعویض بازی های خریداری شده را داریم؟

امکان تعویض بازی در سایت وجود ندارد اما بخشی تحت عنوان حراجی برای فروش بازی های خریداری شده از فروشگاه در اختیارتان خواهد بود.

فروشگاه گیم شیرینگ کارمزدی بابت فروش بازی ها در حراجی دریافت می کند؟

بله، این مبلغ بصورت درصد در قوانین ثبت شده است و توسط خریدار پرداخت خواهد شد.

چگونه می توانیم بازی خود را برای فروش آگهی کنیم؟

برای اینکار به بخش فروش بازی در منوی اصلی مراجعه کنید و گزینه ثبت آگهی را بزنید. برای ویرایش و بروزرسانی محصول خود نیز در همین بخش فروش بازی از گزینه مدیریت بازی ها استفاده نمایید.

آیا من می توانم برای دوستانم بازی تهیه کنم؟

اینکار در فروشگاه گیم شیرینگ تخلف محسوب می شود. دوست شما می تواند اکانت کاربری بسازد و از فروشگاه بازی تهیه کند.

قصد فروش بازی خود به دوستم را دارم،چه باید بکنم؟

می توانید بازی خود را در حراجی آگهی کنید و ایشان پس از ثبت نام در سایت اقدام به خرید بازی شما از حراجی کند.انتقال خارج از حراجی تخلف محسوب می شود. همچنین در صورت هماهنگی با پشتیبانی امکان رمزگذاری روی بازی وجود خواهد داشت تا خیالتان از بابت خرید آن توسط دوستتان آسوده باشد.

384 پاسخ
« دیدگاه های قدیمی تر
 1. Mohamad1999
  Mohamad1999 says:

  سلام ببخشید من یک سوال داشتم من حواسم نبود و رفتم برای خودم یک اکانت دیگه ساختم ولی الان نیازی به اون اکانت ندارم و این اکانت میخوام اکانت اصلی ام باشه، امکان حذف اون اکانت وجود نداره؟ اگه امکان حذف اکانت بزارید خیلی خوب میشه، الان من نمیدونم چیکار کنم؟

 2. Folmaz2000
  Folmaz2000 says:

  سلام .خسته نباشید ببخشید یه سوال داشتم.من اکانت شرینگ دایمی بازی bo4 رو پیش خرید کردم.میخواستم بدونم که اکانت الان به من تحویل داده میشه یا وقتی بازی بصورت رسمی اراعه شد؟

 3. Dark_Empire
  Dark_Empire says:

  سلام
  من بازی rainbow رو توی طرح حراجی به فروش گذاشتم ولی برام ایمیل اومده که در انبار موجود نیست ولی از داخل سایت که میرم تو قسمت مدیریت بازی زده فروخته شد ولی مبلغی به من واریز نشده؟

  • Batavm
   batavm says:

   سلام. هر کاربر اصطلاحا یک انبار دارد که شامل بازی هایی است که او برای فروش آگهی می کند. وقتی چنین پیامی دریافت می کنید، انبار شما این پیام رو برای شما ارسال میکنه و به مفهوم فروش رفتن بازی شما و عدم موجودیتش در انبار شماست. در واقع پیامی که دریافت می کنید با موضوع در انبار موجود نیست یعنی بازی شما به فروش رسیده است. زمان واریز وجه نیز در قوانین ذکر شده است. موفق باشید.

 4. Folmaz2000
  Folmaz2000 says:

  سلام خسته نباشید .ببخشید در صورت پیش خرید کردن بازی”اکانت بازی همون تا 72 ساعت بعد تحویل داده میشه یا زمان عرضه بازی اکانت تحویل داده میشود.مثلا بازی ای مثل بلک آپس 4 ک مهر ماه عرضه میشه.

 5. Mohsenmansoori
  Mohsenmansoori46 says:

  سلام.طبق قوانین سایت صاحبان ظرفیت فریلاین باید ظرف 24 ساعت بازی رو به لیست دانلود ها اضافه کنند و اکانت رو ساین اوت کنند.حالا سوالی که برام پیش اومده اینه که اگر اکانت یه بازی رو “پیش خرید” کنیم و ظرفیت فریلاین نصیبمون بشه چون امکان دانلود بازی در حال حاضر وجود نداره باز هم باید اکانت رو ساین اوت کنیم یا تا روز عرضه دست نگه داریم؟

 6. Mehrad1911
  mehrad1911 says:

  سلام خسته نباشید
  ببخشید من تو بعضی سایت ها دیدم که نوشتن بازی های ظرفیتی بعد از 6 ماه به طور خودکار از طرف سونی دی اکتیو میشن. خواستم ببینم همچین چیزی هست واقعا؟ (برای ظرفیت یک مثلا)
  و سوال بعد اینکه با تهیه اکانت ظرفیت یک اگه دیتای بازی رو توی 24 ساعت اول از طریق خود کنسول دانلود کنیم و احیانا با ارور cannot download رو به رو بشیم و گزینه cancel and delete رو بزنیم اکانت میپره و دیگه نمیشه دوباره زد واسه دانلود؟ ممنون میشم پاسخ بدین

  • Batavm
   batavm says:

   سلام. بازی اکانت های ظرفیت آفلاین بعد از نصب تا زمانی که کنسول بطور کامل آفلاین بمونه، اجرا خواهند شد. بازی های اکانت های شیرینگ دائمی و زمانی در ظرفیت های فریلاین و آنلاین هم قابلیت اجرای دائمی دارند و حتی از قابلیت های آنلاینشون هم میشه بهره مند شد. برای خرید از فروشگاه ما، سایت مارو مطالعه و بررسی نمایید و برای خرید از سایت های دیگر، سایت های دیگر رو مطالعه کنید. هر فروشگاه با قوانین ثبت شده در خودش اداره می شود.
   روزخوش…

   • Mehrad1911
    mehrad1911 says:

    من دوستام از اینجا خرید میکنن و اونا بهم معرفی کردن سایت خوب شمارو. منم فیفا 19 آفلاین رو پیش خرید کردم. این مورد 6 ماه و اینا رو وقتی توی نت دنبال آموزش انتقال دیتا بودم به چشمم خورد. سوء تفاهم نشه
    بعد خواستم بدونم توی مدت 24 ساعت اول بعد از تحویل اکانت آفلاین بازی رو اگه با کنسول دانلود کنی و یه موقع مثلا ارور cannot download بده بازم میشه دوباره زد واسه دانلود از اول؟ یا اکانت میپره؟ (توی همون 24 ساعت)

    • Batavm
     batavm says:

     برای نصب اکانت شیرینگ آفلاین اگر دیتا با مشکل مواجه بشه که نمیشه میشه از ابتدا نصب کرد. ۲۴ ساعت زمان دارید و ۱۲ ساعت اضافه هم میتونید طی هماهنگی با پشتیبانی دریافت کنید.

« دیدگاه های قدیمی تر

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید